4 pomysły na biznes z małym kapitałem. Zbuduj swój biznes w sieci bez dużego budżetu!

Internet to miejsce wielu możliwości. To właśnie w nim możemy zakładać biznesy lub rozwijać swoje pomysły. W wielu przypadkach nie będziemy potrzebować aż tak dużych środków na rozkręcenie takiego biznesu, a dużo czynności będziemy mogli wykonywać samodzielnie. Zmniejszenie kosztów prowadzenia biznesu w sieci oraz niski wkład, jaki jest potrzebny na start to nie jedyne plusy takiej pracy. Dzięki temu staniemy się niezależni, będziemy mogli zbudować własną markę oraz pracować również legalnie jak na etacie czy w realnym świecie. Poniżej prezentujemy ciekawe pomysły założenia swojego biznesu w sieci, które sprawdzą się niezależnie od wysokości posiadanego budżetu czy możliwości finansowych.

Sklep internetowy

Pierwszym pomysłem na biznes z małym kapitałem jest sklep internetowy. Wbrew pozorom do jego uruchomienia nie potrzebujemy aż tak dużych środków, jak do stworzenia sklepu stacjonarnego, a przy ekonomicznej wersji biznesu będzie to bardzo mała suma pieniędzy. Sklep internetowy możemy otworzyć w dwóch wersjach. Pierwszą z nich jest stworzenie profilu na portalach sprzedażowych takich jak np. Allegro czy Ebay. Zakładając tam konto i swój sklep internetowy możemy sprzedawać różne rzeczy użytkownikom serwisów. W tej opcji płacić będziemy kilkuprocentową prowizję od sprzedaży, ale nie poniesiemy kosztów z samego założenia sklepu. Opcjonalnie, jeśli posiadamy środki, możemy również wykupić dodatkową reklamę np. w social mediach.

Drugą opcją jest stworzenie własnego — niezależnego sklepu internetowego. Możemy uczynić to na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zamówienie tworzenia sklepu w agencji marketingowej lub u profesjonalisty. Koszt tworzenia witryny to ok. kilkuset złotych. Będziemy mogli na niej przyjmować zlecenia, płatności i prowadzić nasz sklep internetowy. Drugą opcją jest stworzenie witryny w kreatorze stron internetowych. W zamian za jednorazową opłatę np. 200 zł – 300 zł lub abonamentowe miesięczne opłaty będziemy mogli samodzielnie na podstawie gotowych szablonów stworzyć e-sklep. W taki wypadku samodzielnie będziemy musieli pozyskiwać klientów i reklamować się w sieci. To rozwiązanie jest polecane, gdy dysponujemy większym budżetem lub prowadzimy już jakiś czas sklep na portalu sprzedażowym i chcemy się rozwijać.

Największym wydatkiem będzie sprowadzenie towaru i kupienie pierwszej partii produktów, które będziemy sprzedawać. Dobrym pomysłem w celu obniżenia kosztów na początku działalności może być “udanie się na urlop” oraz przyjmowanie zleceń z wydłużonym terminem wysyłki. W ten sposób zbierzemy np. pewną sumę, która pomoże zakupić nam towar do naszego sklepu internetowego, przed wysłaniem pierwszego zlecenia.

 

Dropshipping

Drugim i zdecydowanie bardzo interesującym pomysłem na internetowy biznes jest dropshipping. To model sprzedaży, która polega na sprzedaży towaru, zbierania pieniędzy z zamówień, a następnie zamawianiu towaru taniej — bezpośrednio w hurtowni lub u producenta z wysyłką do klienta. W dropshippingu oferujemy zatem wyższe ceny w swoim sklepie, niż są one hurtowniach, a produkt zamawiamy, dopiero gdy ktoś kupi go u nas. Zarobkiem jest różnica między cenami w naszym sklepie a w hurtowni. W ten sposób możemy prowadzić sklep praktycznie bez żadnego wkładu własnego. Wiele marek czy dużych firm działa w ten sposób np. dywersyfikując asortyment i zamawia go u producenta dopiero, jeśli sam otrzyma na niego zlecenie i pieniądze od klienta. To też bezpieczny finansowo model, gdyż nie inwestujemy własnych pieniędzy, które zostaną zamrożone w towarze w razie braku kupujących. Do tego sposobu działalności potrzebujemy jedynie komputer z dostępem do internetu oraz dobrą znajomość poruszania się w sieci. Możemy w ten sposób również “sprzedawać” produkty z zagranicy np. z Azji co również jest coraz bardziej popularne.

 

Blogi, serwisy i zarabianie na nich

Prowadzenie bloga czy serwisu internetowego, również może być doskonałym biznesem i sposobem na zarabianie pieniędzy. Wiele osób nie docenia tej opcji, koncentrując się jedynie na wersjach biznesu tradycyjnego — takich jak handel czy usługi. W tym wypadku możemy rozpocząć tworzenie bloga lub strony internetowej i zarabiane właśnie na nich. Pierwszym sposobem jest umieszczenie artykułów sponsorowanych — tekstów firm, które się w nim reklamują. Im większą liczbę czytelników będziemy mieli, tym większej opłaty za publikację będziemy mogli zażądać. Prowadząc poczytny serwis, możemy również umieszczać reklamy lub linki afiliacyjne do konkretnych produktów. Wiele osób z danej kategorii i branży z nich skorzysta, a my zarobimy nawet kilkanaście — kilkadziesiąt złotych za jeden polecony skutecznie produkt. Na blogach możemy również poprosić o datki, wspieranie projektu czy oferować płatne treści. Dzięki temu możemy zarabiać porównywalne sumy z tymi na etacie i pracować w komfortowy sposób w sieci. Inwestować możemy w reklamę oraz rozwijane bloga czy serwisu, a następnie czerpać z niego zyski lub go sprzedać za większą sumę, jaką w niego włożyliśmy.

 

Stwórz markę cyfrową — zostań szefem firmy!

Biznes w internecie to nie tylko handel czy sprzedaż, ale i również usługi. Choć w wielu przypadkach kojarzone są one z freelancingiem i samodzielnym wykonywaniem usług to możemy pójść o krok dalej, jeśli posiadamy pewien budżet na uruchomienie takiej działalności. W sieci istnieje duży popyt na usługi cyfrowe takie jak marketing szeptany, reklamę czy projektowanie stron internetowych. Jeśli posiadamy pewne doświadczenie w tym zakresie czy biznesie, możemy stworzyć własną markę internetową. W tym celu zatrudnimy osoby, które będą wykonywały cyfrowe usługi. W ten sposób samodzielne możemy tworzyć markę, reklamować ja, szukać klientów oraz obsługiwać całą wirtualną firmę. Ta opcja jest najbardziej wymagająca pod względem kapitału potrzebnego na start, ale początkowo wykonując pewne czynności samodzielnie lub oferując wąski zakres usług, możemy powoli zwiększać udział marki w rynku. Gdy stworzymy i ustabilizujemy już taką markę, możemy sprzedać ją tak jak bloga czy serwis wraz z kontaktami biznesowymi, klientami czy współpracownikami lub czerpać z niej profity przez dłuższy czas.

5 (100%) 1 vote

Może zainteresują Cię więcej podobnych wpisów

About the Author: admin

shares