Co to jest afiliacja? Jak zacząć zarabiać na programach partnerskich?

Afiliacja jest jednym z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy w internecie. To stosunkowo nowy trend, który przywędrował z zachodu np. USA i polega na polecaniu produktów wymian z wynagrodzenie. Dzięki temu prostemu mechanizmowi możemy polecać wiele produktów z różnych branż oraz zarabiać niemałe pieniądze na tym, iż ktoś skorzysta z promowanej przez nas oferty.

Poniżej prezentujemy, czym jest afiliacja, jak działa w praktyce, co możemy polecać oraz jakie są plusy takiego sposobu zarabiania pieniędzy. Wszystkie szczegóły w dalszej części.

 

Czym jest afiliacja?

Afiliacja to płatne polecanie produktów oraz usług i zarabianie na nakłanianiu użytkowników do skorzystania z nich. W sieci działa wiele różnego rodzaju programów afiliacyjnych. Wszystkie te programy, choć różnią się poszczególnymi parametrami czy ustawieniami, działają na takiej samej zasadzie. Po zarejestrowaniu się wystarczy wybrać konkretny produkt lub usługę oraz reklamować ją i polecać np. w social mediach w sieci. Jeśli dana osoba korzysta z polecanego przez nas produktu, my otrzymamy wynagrodzenie.

W zależności od rodzaju produktu oraz oferty sieci afiliacyjnej może być to od kilku złotych nawet o kilkuset złotych. Zarabianie na afiliacji jest legalnym sposobem, gdyż od zarobionych środków odprowadzamy podatki oraz działamy na podstawie legalnych umów. Cały proceder również jest legalny i znany dużym markom, więc nie musimy obawiać się, że pracujemy “na czarno” jako podwykonawca.

Z afiliacji korzystają głównie duże i największe marki globalne, które szukają w różny sposób odbiorców na swoje produkty i usługi. Dzięki temu możemy promować konta bankowe największych banków, kosmetyki wiodących firm czy kursy szkoleniowe znanych marek. Na rynku istnieje wiele programów afiliacyjnych, które oferuje różne produkty, w różnych kategoriach. Niektóre serwisy zajmują się jedynie branżą finansową, a inne oferują różnorodne produkty do polecania. Aby skorzystać z takiej możliwości zarobku, musimy mieć ukończone 18 lat oraz działać zgodnie z regulaminem danego programu afiliacyjnego.

 


 

Jak przebiega cały proces w praktyce?

Proces zarabiania na afiliacji i polecaniu produktów przebiega prosto i nie jest skomplikowany. Jeśli zdecydujemy się na pracę w tej formie, wystarczy wybrać jeden z wielu programów afiliacyjnych oraz zarejestrować się w którymś z nich. Możemy też wybrać kilka programów i polecać kilka produktów.

Gdy jesteśmy już zarejestrowani, powinniśmy sprawdzić oferty tj. produkty, jakie możemy polecać. Każdy produkt posiada krótki opis oraz warunki, jakie muszą zostać spełnione, aby otrzymać wynagrodzenie. Niektóre oferty wymagają, aby klient zarejestrował się, wpłacił pieniądze, kupił produkt czy założył konto. Niektóre wymagają jedynie podania swoich danych osobowych, odbycia wizyty w firmie czy samego sprawdzenia oferty przez klienta. Im korzystniejsza sytuacja dla marki, której produkty polecamy, tym większy zarobek dla nas.

Wybierając produkt do promowania, warto wybrać ten z kategorii, na której się znamy lub mamy pewne doświadczenie np. zawodowe. Znacznie ułatwi to cały proces. Jeśli posiadamy konto i wybraliśmy dany produkt, kolejnym krokiem jest polecanie danego produktu w sieci. To kluczowy moment, gdyż od niego zależy, ile osób skorzysta z naszej oferty oraz ile zarobimy na całej akcji.

Produkty, które polecamy, możemy reklamować na kilka sposobów. Pierwszy z nich to zamieszczanie ofert i linków promocyjnych na forach internetowych. Mogą być to lokalne lub tematyczne fora, na których znajduje się bardzo duża liczba osób o konkretnych poglądach czy zainteresowaniach. Pomocne będą również portale społecznościowe, na których zarejestrowanych jest wiele osób o konkretnych zainteresowaniach. W social mediach istnieje też wiele grup tematycznych, na których znajdziemy osoby zainteresowaną daną ofertą. Swoją ofertę afiliacyjną jak np. konta bankowe czy kursy językowym możemy polecać poprzez płatne reklamy na Facebooku, czy w Google lub poprzez artykuły sponsorowane, czy influencer marketing. Tylko od nas samych zależy jakich opcji użyjemy i ile zarobimy. Jest to też sposób na wymyślenie niecodziennych form reklamowania produktów i zarobienia sporej sumy.

Gdy konkretne osoby skorzystają z naszej oferty, otrzymujemy na nasze konto wynagrodzenie za skuteczne polecenie. W niektórych programach otrzymamy je natychmiastowo, a w niektórych będziemy musieli poczekać np. kilkanaście dni na sprawdzenie i zaakceptowanie oferty. Wypłata środków wykonywana jest poprzez PayPal lub bezpośrednio na konto bankowe.

 

Jakie są plusy afiliacji?

Afiliacja, czyli płatne polecanie produktów to nie pierwsza opcja, jaka przychodzi nam do głowy, jeśli szukamy sposobu na zarabianie w sieci. W rzeczywistości posiada ona jednak wiele plusów, z których możemy skorzystać. Pierwszym z nich jest niezobowiązujący sposób pracy. W ten sposób możemy zarabiać, jeśli mamy już podstawową pracę i traktujemy ten sposób jako dodatkowe — okazjonalne zajęcie.

Afiliacje możemy również traktować jako główne źródło dochodu oraz poświęcać na nią wiele czasu. Dzięki polecaniu produktów, robiąc to skutecznie, możemy zarobić bardzo duże sumy — zdecydowanie większe niż na pracy na etacie. Sposób ten jest też prosty, ogólnodostępny, łatwy w realizacji i legalny. Możemy również samodzielnie wybierać produkty, jakie będziemy polecać,, co z kolei wyklucza sytuację, w której jesteśmy zmuszeni do polecania produktów, z którymi się nie zgadzamy lub uważamy, że są one niskiej jakości. Duży wybór ofert i programów afiliacyjnych to też duża korzyść, pozwalająca dobrać odpowiednią tematykę produktów do swoich preferencji.

Do największych plusów możemy zaliczyć też możliwość pracy zdalnej. Wiele osób, nie może podjąć zatrudniania właśnie ze względu na brak dyspozycyjności. Płatne polecanie produktów to bardzo komfortowy system pracy. Możemy polecać je w wolnych chwilach, bez konkretnych godzin pracy czy możemy poświęcać na to zadanie dowolną ilość czasu – według własnego uznania. Afiliacja będzie zatem doskonałym sposobem na pracę np. dla młodych mam czy osób, które podróżują po świecie i pracują już zdalnie.

5 (100%) 1 vote

Author: admin

Może zainteresują Cię więcej podobnych wpisów

About the Author: admin

shares