Jak zarabiać na blogu? 5 przykładów na zarabianie na własnym blogu

Blog jest doskonałym narzędziem, które sprawdzi się w wielu formach zarabiania przez Internet. Daje on wiele możliwości na dodatkowy zarobek, a oto kilka przykładów:

Reklamy na blogu

Reklamy na blogu to jeden z najpopularniejszych sposobów zarabiania. Często zarabianie na blogu zaczyna się od reklam. Najpopularniejsze są reklamy od Google, ale nie jedyne. Można wybrać bardziej „agresywne” reklamy jak np. pop-under lub pop-up, jednak warto zaznaczyć, że użytkownicy ich nie lubią i często na nie narzekają.

Reflnki

Reflinki to kolejna metoda zarabiania na blogu. Opisuje się dany produkt, grę, usługę a na końcu daje swojego reflinka. W tym przypadku można wyróżnić dwie metody zarabiania. Jednorazowa nagroda pieniężna lub otrzymywanie X% zarobków od poleconych, oczywiście nasi poleceni nic nie tracą. Warto dodać, że system poleconych może być jednopoziomowy, czyli dostajemy zarobki tylko od naszych poleconych lub wielopoziomowy, w tym przypadku dostajemy również jakiś procent od poleconych naszych poleconych.

Współpraca z markami (płatne wpisy)

To sposób dla nieco większych i bardziej znanych blogów. Współpraca może odbywać się na kilku płaszczyznach. Często jest to wpis na blogu o produkcie lub usłudze danej marki, za który otrzymuje się wynagrodzenie. Im większy i popularniejszy blog tym większe wynagrodzenie. Zarabianie na współpracy z markami może okazać się bardzo dochodowe. Mniejsze blogi również mogą liczyć na współpracę, w tym przypadku ich wynagrodzeniem będzie np. opisywany produkt danej marki.

Skrócone linki

Kolejny sposób dla każdego niezależnie od wielkości i popularności bloga. Oczywiście im więcej użytkowników tym prawdopodobieństwo większych zarobków. Zarabianie na skróconych linkach jest niezwykle proste. Link, który chcemy dodać do bloga skracamy w jednym z programów, który płaci za skracanie linków. Użytkownik wchodzi w taki link i musi odczekać 5 sekund oraz kliknąć w napis znajdujący się w prawym górnym rogu lub przepisać captcha. Jeśli wykona jedną z tych czynności osoba skracająca link otrzymuje wynagrodzenie. Raczej nie jest to dochodowy sposób zarabiania, ale linki i tak często są za długie więc trzeba je skrócić, można to traktować jako metodę zarabiania „przy okazji”.

Prowizja od sprzedaży

Zarabianie na prowizji od sprzedaży również można podciągnąć pod kategorię współpracy z markami. Bloger opisuje produkt lub usługę i zachęca ludzi do kupna. Od każdej sprzedaży dostaje określony procent i w ten sposób zarabia. Ta metoda zarabiania może okazać się bardzo dochodowa przy wielu użytkownikach. Jednak warto dodać, że wcale nie trzeba posiadać popularnego bloga, aby zarabiać tą metodą, tak naprawdę wcale nie trzeba mieć bloga, chociaż on sprawdza się tu najlepiej. Amazon, czy ceneo oferują swój program partnerski każdemu. Nie trzeba mieć bloga, aby zarabiać. Można promować w każdym miejscu na przykład na social mediach lub innym miejscu, które przyniesie efekt.

Tak wygląda 5 przykładowych metod zarabiania na blogu. Oczywiście to jedynie metody zarabiania. Wyżej wymienione przykłady nie wyczerpują tematu w całości. Jak już wspomniałem blog daje ogromne możliwości na zarabianie i tylko od nas zależy jak to wykorzystamy.

5 (100%) 2 votes

Author: admin

Może zainteresują Cię więcej podobnych wpisów

About the Author: admin

shares